Srpen 2013

Epizodka z ošetřovny

13. srpna 2013 v 11:11 | Odetta |  Jednorázové
Jeden z prvních pokusů, prosím o shovívavost :)
Betovala Luna (a povídka byla uveřejněna na jejích stránkách), takže doufám, že proti tomuto kroku nic nemá :)

Prolog (Koho nesnáší Severus Snape)

13. srpna 2013 v 10:30 | Odetta |  Šťastný život
Už před pár hodinami pohltila celou místnost tma. Jestli si někdo myslel, že děsivý byl kabinet profesora "Moodyho", ještě nebyl v pracovně Severuse Snapea. Police u kamenných zdí byly přeplněny obrovskými sklenicemi, jenž byly naplněny všelijakou havětí. Celou místnost osvětlovaly pouze svícny, které vyrůstaly ze zdí a dodávaly lákům ve sklenicích ještě nadpřirozenější vzhled. Snape o své doupě příliš nepečoval. Snad ve všech rozích rostla plíseň, podlaha se rozkládala pod rozlitými lektvary. Snapeovi to však nevadilo. Krčil se v jediném obstojném koutu místnosti a cosi škrábal na pergamen. Občas se natáhl ke knihovně za jeho zády a vytáhl knihu, otevřel ji, následně vztekle zaklapl a praštil s ní o hromadu knih s podobným osudem válejících se na podlaze. O něčem jako je úcta se ve spojení se Severusem Snapem nedalo mluvit.
Popravdě, právě teď měl před sebou esej své "oblíbené" studentky z Nebelvíru. Nesnášel Nebelvír. Nesnášel opravování esejí. Jejích esejí. V lektvarologii neexistovala informace, kterou by neznala. Vždy byla neskutečná šprtka, a teď, když se předčasně připravuje na OVCE, je to ještě tisíckrát horší. Ve své eseji obhajuje téma pádnými argumenty, jenž ani on nedokáže vyvrátit. Začal vřít pokaždé, když v pravém horním rohu četl její jméno. Kdyby byl hrncem, ve kterém by se vařily těstoviny, než by esej dočetl, byly by těstoviny rozvařeny na kaši. Namočil brk do červeného inkoustu a přes půl pergamenu načmáral obrovské Bé, zakroužkoval je a dopsal: za příliš velkou snahu. Promnul si kořen nosu. Tahle holka ho jednou přivede do hrobu.

Ozvalo se tiché zaklepání na dveře. Kdo se opovažuje?! "Dále!" Vykřikl nahlas. Dveře se otevřely a do místnosti sebevědomě vstoupila dívka. Byla drobná, ale velmi pěkná. Měla šedomodré oči a tmavé hnědé vlasy, které rámovaly obličej s jemnými rysy.
"Proč jste se rozhodla zpříjemnit mi večer, slečno?" Vyštěkl a měřil ji pohledem z pod přivřených očí. Jestli někoho nesnášel více než skvělého Harryho Pottera, byla to Serena Blacková.