Prolog (Koho nesnáší Severus Snape)

13. srpna 2013 v 10:30 | Odetta |  Šťastný život
Už před pár hodinami pohltila celou místnost tma. Jestli si někdo myslel, že děsivý byl kabinet profesora "Moodyho", ještě nebyl v pracovně Severuse Snapea. Police u kamenných zdí byly přeplněny obrovskými sklenicemi, jenž byly naplněny všelijakou havětí. Celou místnost osvětlovaly pouze svícny, které vyrůstaly ze zdí a dodávaly lákům ve sklenicích ještě nadpřirozenější vzhled. Snape o své doupě příliš nepečoval. Snad ve všech rozích rostla plíseň, podlaha se rozkládala pod rozlitými lektvary. Snapeovi to však nevadilo. Krčil se v jediném obstojném koutu místnosti a cosi škrábal na pergamen. Občas se natáhl ke knihovně za jeho zády a vytáhl knihu, otevřel ji, následně vztekle zaklapl a praštil s ní o hromadu knih s podobným osudem válejících se na podlaze. O něčem jako je úcta se ve spojení se Severusem Snapem nedalo mluvit.
Popravdě, právě teď měl před sebou esej své "oblíbené" studentky z Nebelvíru. Nesnášel Nebelvír. Nesnášel opravování esejí. Jejích esejí. V lektvarologii neexistovala informace, kterou by neznala. Vždy byla neskutečná šprtka, a teď, když se předčasně připravuje na OVCE, je to ještě tisíckrát horší. Ve své eseji obhajuje téma pádnými argumenty, jenž ani on nedokáže vyvrátit. Začal vřít pokaždé, když v pravém horním rohu četl její jméno. Kdyby byl hrncem, ve kterém by se vařily těstoviny, než by esej dočetl, byly by těstoviny rozvařeny na kaši. Namočil brk do červeného inkoustu a přes půl pergamenu načmáral obrovské Bé, zakroužkoval je a dopsal: za příliš velkou snahu. Promnul si kořen nosu. Tahle holka ho jednou přivede do hrobu.

Ozvalo se tiché zaklepání na dveře. Kdo se opovažuje?! "Dále!" Vykřikl nahlas. Dveře se otevřely a do místnosti sebevědomě vstoupila dívka. Byla drobná, ale velmi pěkná. Měla šedomodré oči a tmavé hnědé vlasy, které rámovaly obličej s jemnými rysy.
"Proč jste se rozhodla zpříjemnit mi večer, slečno?" Vyštěkl a měřil ji pohledem z pod přivřených očí. Jestli někoho nesnášel více než skvělého Harryho Pottera, byla to Serena Blacková.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama