Tygře, tygře

22. září 2013 v 16:20 | Odetta |  Četla jsem
Název: Tygře, tygře
Autor: Margaux Fragoso

1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Vlastně jsem k ní přišla úplnou náhodou. Předtím, než plánuju jít do knihovny, dívám se do online katalogu a píšu si seznam, co bych si mohla půjčit, abych mezi policemi nestrávila celé mládí marným hledáním. Snažím se nesoudit knihu podle obalu, ale tahle si mě získala svým názvem. Miluju kočky - jakýkoli.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavnými nebo podstatnými)
silný, naivní

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem)
doufá (nejsem si jistá, jestli to je ten nejlepší výraz...)

4. S jakou postavou bych se ztotožnila? Kým bych naopak nechtěla být?
Určitě bych nechtěla být matkou Margaux (hlavní hrdinky). Byla zoufalá. Chytala se každičkého stébla naděje a šance na lepší život, až vehnala svou dceru do náruče pedofila a dlouhá léta si to neuvědomovala.
Kniha je spíš plná záporáků, nedovedu si vybrat, kterým bych chtěla nejradši být.

5. Pozitivum
Pozitivní na tomto příběhu je určitě to, že dívce nebylo ublíženo. Pedofil si užíval "jen" její přítomnosti (pak se to sice přiostřovalo, ale nestalo se nic, z čeho my M. mohla mít trauma. Přiostřovalo se to v přímé úměře s jejím věkem.) Takže se nestalo nic, co by nás muselo děsit.

6. Negativum
Celý děj měl negativní nádech. Ale co čekat od knihy s takovouto tématikou? Na tuto otázku není v případě této knihy odpověď :)

Moje shrnutí: Kdo má rád příběhy psané životem a nebojí se kruté pravdy (npař. My děti ze stanice ZOO), hurá do toho! :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama