Druhá

2. února 2014 v 16:38 | Odetta |  Správný čas
Všem krásnou neděli! :)
Ani nevím, po jak dlouhé době konečně přidávám novou kapitolu (superdlouhou!! -vzhledem k mé tvorbě :)) k "Charlie". Zároveň jsem se rozhodla povídku přejmenovat. Snad každá kapitola je z části psaná z pohledu Draca a zároveň z pohledu Charlie, což mi výběr neulehčuje. Ale myslím, že už jsem na to přišla :)
Tak si užijte čtení, snad se Vám to bude líbit, a čekám kupu komentářů! :)"Kamenná 27," zamumlal Draco a zastavil se před malým domem, který se nijak nelišil od ostaních v okolí. K domu se šlo po úzkém chodníku, který protínal travnatou plochu předzahrádky. Pod stříšku u vchodových dveří vedly tři schody. Nalevo i napravo od dveří bylo v přízemí jedno okno a v patře přímo nad dveřmi třetí. Na každém parapetu stál květináč s červenými muškáty, pokud se nepletl.

Stál přede dveřmi a zhluboka se nadechl. Pak vztáhl ruku a třikrát zaklepal. Trpělivě čekal a poslouchal zvuky domu. Neslyšel však nic než ticho. Zaklepal znova. Zase nic. Rozhlédl se po okolí a když nezahlédl živáčka, vytáhl hůlku a namířil na zámek. Pak zabral za kliku a vešel dovnitř.
Ocitl se v malé místnosti, kterou by mohl nazvat halou. Byla však nejmíň tisíckrát menší než hala na Malfoy Manor.
Po pravé ruce byl věšák, na kterém vysely pouze klíče a pod ním byly vyskládány boty, na levé zdi viselo zrcadlo. Z haly vedly dvoje dveře. Prakticky to nebyly dveře ale pouze futra, ze kterých visely provazy s dřevěnými korálky. Trefil se na první pokus. Skrz korálky ve "dveřích" napravo zahlédl Charlie, jak stojí u linky v kuchyni a pobrukuje si melodii písně, která se linula z rádia. Byla k němu otočená zády a on měl skvělý výhled na její pozadí rýsující se v černých legínách. Merline! Vyrostl z ní kus ženské!
Potřásl hlavou aby rozehnal podobné myšlenky vstoupil do místnosti. Korálky o sebe zacinkaly a Charlie se otočila.

"Draco! Co tady, do háje, děláš?" vyděšeně vykulila oči, ustoupila o krok dozadu a narazila do linky. Draco se opíral o futra a pobaveně ji pozoroval.
"Nepřišlas na kontrolu," promluvil tiše. "A jak se koukám, je dobře, že jsem přišel. Co si, u Merlina, myslíš, že tady předvádíš?!" propaloval ji pohledem.
"Umývám nádobí," sklonila hlavu a pípla.
"Umýváš nádobí?! Ty se mi snad jen zdáš! Okamžitě mazej do postele!" poručil.
"Ale já…" chtěla odporovat. Draco několika rychlými kroky překonal vzdálenost, která je dělila a vzal ji do náruče. "Co blbneš? Pusť mě!" vykřikla.
"Kde máš ložnici?"
"Neblbni a pusť mě na zem!"
"Kde máš ložnici?" zopakoval s důrazem na každém slově.
"Nahoře," rezignovala.

Draco byl překvapen její váhou. Nezdálo se, že by nesl víc než pár knih. Náramně si vychutnával těch pár minut, kdy měl Charlie v náručí. Když se jí podíval do očí, kterými ho propalovala, posunul ruku zpět na záda. Charlie jen zakroutila hlavou.

První patro tvořila jediná místnost, její ložnice. Naproti schodišti bylo okno, vedle police s knihami a křeslo. O kousek dál byl pracovní stůl. Nalevo od schodiště stála skříň a napravo postel, kam ji položil. Než stačila protestovat, mávl hůlku a tiše zamumlal kouzlo. Pak se znovu rozhlédl po místnosti a kombinaci jemně oranžových zdí a světlého nábytku zhodnotil kladně. Charlie se mezitím pokusila vstát. Žádnou částí svého těla se nemohla dostat mimo postel. Jakoby narážela do neviditelné bariéry.
Draco se na ni ušklíbl. "Tohle kouzlo tě tady udrží tak dlouho, jak budu chtít."
"Ne, ne, ne! To nemůžeš!" vyhrkla zděšeně.
"Opravdu? A co mě zastaví?" otočil se ke schodům.
"Počkej,Draco! Jak jsi vůbec zjistil, kde bydlím?"
Zastavil se a otočil se zpět k ní. Znovu se ušklíbl. "To je tajemství."
"Prevíte!" hodila po něm knihu, kterou měla pod polštářem.
"Charlie, Charlie," zakroutil hlavou, "copak ti nikdo neřekl, že se s knihami nehází? Co tu teď bez ní budeš celou tu dobu dělat?" Draco zvedl knihu, odložil ji na stůl a odešel.

Charlie jíž přes hodinu hypnotizovala budík na nočním stolku. Stále nemohla uvěřit, že to Draco udělal. Ale každý marný pokus dostat se skrz bariéru dokazoval pravdu. Unaveně nechala hlavu spadnout na polštář. Mizerný Draco.

Nedokázala si představit, že by se za dob studia v Bradavicích na Draca podívala takovým pohledem, kterým ho propálila na schodišti, když jeho ruka sklouzla příliš nízko. Ano, od let v Bradavicích se změnilo mnohé.

Jako mladší sestra Dracova nejlepšího kamaráda se cítila jako… jako malý děcko. Dan byl až přehnaně starostlivý. A Draco? Draco byl prostě Draco.

Charlie znuděně listovala knihou.
"Tak už můžu jít?" pohlédla prosebně na staršího bratra.
"Charlie," zdůraznil její jméno, "kolikrát ti mám opakovat, jak je hrad nebezpečný. Nemáš nejmenší tušení, co ti tady hrozí. Čti si a počkej, až tu s Dracem doděláme práci, ano?"
"Dane, není mi deset!" zaúpěla.
"Jo, Dane, už není malá holka," ušklíbl se Draco. Pravdou bylo, že bratrova starost byla až přehnaná. Zvláště, když jeho sestřička byla ve čtvrtém ročníku.
"Dobře," kapituloval Ben. "Ale až se ti něco stane, tak za mnou neutíkej."

Nedokázala spočítat večery, které kvůli Dracovi probrečela. Utěšovala se tím, že mohla být vděčná alespoň za to málo, které představovala Dracova jízlivost. Ale byla to nějaká výhra? Dala by cokoli za to, aby mohla být víc než hloupá mladší sestra nejlepšího kamaráda.

Bylo těsně před večerkou, když se vrátila na kolej. Ve společenské místnosti bylo pár posledních studentů a ona zamířila rovnou do ložnice. Hned za rohem se však zastavila. Uviděla šesťačku Becky opřenou o zeď a Draca, jehož ruce ji ke zdi špendlily.
"Charlotto," otočil se Draco, když uslyšel kroky. "Vyřiď Danovi, že zítra přijdu na snídani pozdě. A ty už pojď, zlato," mrkl na blondýnu a za ruku ji vedl k chlapeckým ložnicím.

Draco si byl dobře vědom, kolik děvčat po něm šílí a náležitě toho využíval. Po Zmijozelu kolovalo, že existuje jistý "Dracův seznam", listina obsahující jména dívek, které Draco hodlal dostat do postele. Existence tohoto dokumentu však nikdy nebyla potvrzena. Každá dívka, minimálně ze Zmijozelu, toužila, aby její jméno bylo zapsáno na tento seznam a všechny její sny se splnily.

Charlie nebyla jiná. Do Draca se zamilovala během nespočtu odpolední, které byla nucena trávit s bratrem, jehož s Dracem pojilo nezlomné přátelství.

Kdykoli prošel kolem ní, srdce jí vynechalo pár úderů a na tvářích se objevil. Dlouhé chvíle sedávala zamyšlená a hloupě se usmívala. Draco byl její modlou a ikonou. Kdyby to bylo přípustné, vyznávala by ho společně s davem jeho fanynek.
Pak se něco změnilo. Po všechny ty roky si nechtěla připustit, že pro Draca není víc než nikdo. Ve škole pro něho neexistovala nebo ji urážel. A Dan se jen pokaždé hloupě smál, když ji Draco přehlédl a vrazil do ní a k tomu ji nadal. V šestém roce Dracova studia si konečně uvědomila, že všechno to pěkný kolem Draca je jen v její hlavě. Že skutečný Draco je rozmazlený spratek, zmijozelský princ, kterému není nic cizí. Dobře, každý je nějaký a Charlie se rozhodla akceptovat jeho přítomnost o letních prázdninách, které trávil s Danem v jejich domě na Provance Road. S těmito prázdninami však nikdy neměla souhlasit. Po tom, co se stalo, u ní Draco klesl tak hluboko, jako ještě nikdo.

Nedoufala, že když ho po letech potká, třeba v jeho ordinaci, vzpomene si na její jméno.

A pak se objevil tady, v celé své Malfoyovosti. Nakráčel si sem jako pán domu a začal rozkazovat. A k tomu se chová jak kdyby byli kamarádi!
Naštvaně bouchla pěstí do matrace.
Je pořád stejný. Panovačný a jakmile uvidí holku, mozek mu klesne do kalhot. Ale nejspíš ji přeřadil z kategorie malé holky do… jaká je vlastně další kategorie?


Venku byla dávno tma, když nejmíň po milionté zkusila prostrčit ruku či nohu přes bariéru. A konečně se povedlo! Nejprve se opatrně špičkami prstů dotkla podlahy a pak se postavila. Zmetek! Tohle mu ještě spočítá!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 2. února 2014 v 16:43 | Reagovat

je to super! :) zaujalo ma to a páči sa mi aj tvoj štýl , myslím že sa sem ešte vrátim :-D

2 Odetta Odetta | 2. února 2014 v 16:47 | Reagovat

budu jenom ráda :-) a věř, že to nejlepší teprve přijde :-D

3 Kathie.jones Kathie.jones | Web | 5. února 2014 v 18:35 | Reagovat

Je to super :-D Jen tak dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama