Pátá

23. února 2014 v 22:12 | Odetta |  Správný čas
Charlie se chvíli proklínala za to, že se nechala Dracovými řečmi přesvědčit a souhlasila. Z jeho společnosti nebyla v posledních měsících příliš nadšená. Ale když si uvědomovala, co je to za akci, přistihla se, že se začíná těšit. Malfoyovská letní slavnost byla vrcholem letních večírků. Spousta výborného jídla, pití a tance… V létě nebyla lepší párty než tato.


Jak je to dlouho, co jsem tu byla naposledy?

Charlie dávno zapomněla na krásu zahrady u Malfoy Manor. Malfoyovské pozemky se táhly do nedohledna a to, co měla na očích, bylo okouzlující. Zvláště když probíhaly poslední úpravy na zítřejší slavnost a Draco si přál mít vše, jako vždy, dokonalé.


Na trávník udržovaný podle nejpřísnějších anglických měřítek bylo položeno obrovské dřevěné pódium určené k tanci. Na něm bude deset vybraných párů po proslovu Malfoye zahajovat Letní slavnost tradičním tancem. Poté bude kapela hrát jemné letní melodie, na které budou moci ostatní páry podle libosti tančit.
Kolem pódia byly rozmístěny kulaté stolečky s vyšívanými bílými ubrusy a žlutými slunečníky. Bylo pár tradic, které se k Zahradní slavnosti vázaly, a žlutá barva mezi ně patřila. Merlinžel pro Draca. Žlutá paraplata, stuhy, talířky, motýlci pod krky muzikantů i ti, co byly vytvořeni kouzlem a poletovali kolem žlutých květin všude kolem. Draco se pokoušel najít zadní dvířka, ale ze žluté patálie opravdu nebylo cesty ven. Tradice je tradice. A nakonec byl rád, že se sám vyvlíkl ze žlutě zbarveného motýlka kolem krku, který by mu byl spíše oprátkou. A neladil by mu k vlasům.

Než dorazily všechny páry, Draco si přisedl na lavičku k čekající Charlie.
"Draco," oslovila ho. "Zapomněl jsi mi říct, s kým budu vlastně tančit."
"Zapomněl a nebo nechtěl," zamumlal.
"Říkal jsi něco?" ptala se zatím nic netušící dívka a Draco mlčel.
"Draco? Tak s kým?"
"Skvěle, tak už jsme všichni," vstal a promluvil k příchozím tanečníkům. "Můžeme začít."


"Mizero," sykla na Draca, když se s prvními tóny ukláněla. "Veděls, že bych nikdy nesouhlasila, že?" Draco neodpověděl.
"Nezapomeň," zašeptal po chvíli, "že u této části se nesmíme dotknout. Vše je jen o náznacích a očním kontaktu." Sám šel příkladem a hleděl jí upřeně do očí, na tváři měl kamenný výraz. Jakmile se píseň uvolnila a zazněly první tóny valčíku, Draco si přivinul Charlie do náruče. První zaváhání a nejistotu po chvíli nahradil pocit uspokojení. Hrdost by to Charlie nikdy nedovolila nahlas přiznat, ale Draco byl opravdu dobrý tanečník.

"Počkej na mě, prosím," zašeptal s poslední úklonou Draco a šel se rozloučit s ostatními páry a připomenout jim organizaci zítřka. Když všichni odešli, rozhlédl se po zahradě a hledal Charlie. Na vteřinu si myslel, že ho neposlechla a utekla, ale pak ji zahlédl stát na terase u vchodu do domu, předkloněnou přes zábradlí a pozorující jezírko se zlatými rybkami. Přešel k ní a dlaněmi se opřel o zábradlí. Merlinví jak starý kus kamene jej studil do špiček prstů.
"Vedla sis dobře. Myslím, že to zítra bez problémů zvládneš," složil ji poklonu. Na Malfoye opravdu velkou. Přestala pozorovat jezírko a otočila se k němu.
"Je to všechno? Spěchám," vysvětlila stručně. Může být šťastný za to, že jsem mu za tu křivárnu neutrhla hlavu.
"Ještě ne," tajuplně se usmál.
"Draco," netrpělivě těkala pohledem k cestě k bráně, "opravdu mám na spěch. Musím si jít vyzkoušet šaty na zítřek."
"To je ta věc, o které jsem s tebou chtěl mluvit. Pojď se mnou do domu."

Připadalo jí, že v Malfoy Manor nebyla celé věky. V duchu počítala a zjistila, že ve skutečnosti to byly tři roky. Ale ani za těch pár let se tu vůbec nic nezměnilo. Přísahala by, že i květiny tu jsou stále ty samé.
Draco ji vedl do pokoje ve druhém patře. Stěny byly vymalovány béžově a nábytek byl sladěn do tmavého odstínu. Na pokoji nebylo nic zvláštního. Charlie chvíli trvalo, než si všimla ploché krabice ležící na posteli. Váhavě se podívala na Draca a ten ji kývnutím hlavy vyzval, aby krabici otevřela. Když odklopila víko, došla jí slova.V krabici ležely červánkové šaty z látky jemné jako okvětní lístky růže.
"Ty jsou pro mě?" vydechla v úžasu.
"Samozřejmě. Zítra tu budeš pouze kvůli mé chybě, nechtěl jsem ti přidělávat starosti se šaty." Odmlčel se. "Líbí se ti?" ptal se opatrně.
Charlie opatrně vzala do prstů hebkou látku a šaty vytáhla z krabice. Držela šaty ve vzduchu a dlouhou chvíli si je prohlížela. Byly jednoduše červánkové až na stříbrnou lesklou stuhu, která se táhla pod prsy, půlila je a pokračovala přes rameno jako jediné ramínko.
Draco už byl z jejího mlčení nervózní. Charlie dělala situaci pořádně napínavou.
"Dostal jsi mě," přiznala neochotně. "Jsou nádherný."
Draco pozvedl koutky v lehkém spokojeném úsměvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Měli by Draco s Charlie na konci skončit spolu?

Ano
Ne
Je mi to jedno

Komentáře

1 Kathie Jones Kathie Jones | 24. února 2014 v 20:45 | Reagovat

Moc pěkná kapitolka :-D K anketě: Mám ráda šťastné konce, tak tiše doufám, že tohle skončí taky dobře ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama