Sedmá

19. března 2014 v 18:19 | Odetta |  Správný čas
Nevěřím, že jsem o víkendu opravovala jak trotl osmou část!! Aspoň je už teda více méně nachystaná Mrkající
V této kapitole budeme hlavně s Charlie. Podíváme se, jak se má a kam se jedno sluneční odpoledne vypraví.
A příště se dozvíme, co Dracovi došlo MrkajícíOd Letní slavnosti uběhlo několik týdnů. Charlie se za tu dobu v matčině vile neukázala a úspěšně ignorovala její dopisy. Do práce chodila nejkratší cestou a z práce rovnou domů, i když nic nenasvědčovalo tomu, že by ji Draco chtěl vyhledat. Postupem času na něho přestala myslet. Bylo lepší nechat to být, než pořád dokola uvažovat, jak mohla o Dracovi přemýšlet takovým způsobem.

Myšlenky jí rozptylovala blížící se uzávěrka dalšího čísla.
Práci si nosila domů. Obvykle odpadla kolem jedné po půlnoci a ráno se budila polooblečená natáhnutá přes postel. Tohle musí jednou skončit, uklidňovala se.

Když v den uzávěrky odbyla v redakci dvanáctá, popadla kabelku a utekla. Bloudila ulicemi Londýna a vychutnávala si poslední srpnové dny. Teď přijde podzim a se slunko půjde do háje. Musím se jít podívat po novém kabátku, připomněla si.


Příliš nedávala pozor na cestu a netušila, kam ji nohy nesou. O to víc byla překvapena, když zjistila, že se oklikou dostala téměř zpátky k Příčné ulici. Procházela jednou z postranních uliček, když se zastavila před budovou, která se na první pohled od ostatních nelišila. Nad vchodem se houpal plechový štít visící pouze za jeden řetěz se zašlým nápisem. Omítka byla oprýskaná a okenní tabule rozbité. A ty, které nebyly rozbité, byly tak špinavé, že kdyby se o to pokusila, dovnitř by nenahlédla. Budova působila zanedbaným dojmem, jako ostatně celá ulice. Charlie si znovu prohlédla zničený štít. Berry a Wilkinson, dokázala po paměti rozluštit. Tátova stará práce. Nebyla tady už celé věky!

Zaplavily ji tisíce vzpomínek na otce a na dětství. Na Dana. Tolik jí scházel. Přála si, aby tu s ní teď mohli stát oba, Dan i táta. Budova by nebyla zdemolovaná. Byla by to jedna z nejlepších advokátních kanceláří v kouzelnickém Londýně, jako v době, kdy bylo všechno dobré.
Charlie otevřela oči. Stála v zapomenuté ulici a byla sama.


oOoOoOoOo

Přemístila se pár desítek metrů dál, ale bílou zeď a vysokou bránu tepanou z černého kovu viděla už z dálky. Charlie souhlasila, že architekti nemohli vybrat lepší místo. Nikde nebylo ani živáčka. I když přemísťování nebylo žádným problémem, toto místo nikdo příliš nevyhledával.
V údolí nikdy nefoukalo a celou plochu tu přes rok pokrývala tráva. Nekvetl tu však jediný kvítek. Jen u úpatní strmých svahů stály vysoké topoly. Až v zimě, kdy koruny stromů byly holé, zakryl zeleň trávy napadlý sníh. Vše tu bylo čisté a nevinné. Kus nedotčené smutné krajiny, ve které čtyřboká zeď a brána nepůsobily jako rušivé elementy.

Zabrala za kliku, otevřela bránu a vešla do spleti hřbitovních cestiček. Bylo tu ticho. Jediný ptáček nezazpíval a cvrček nezacvrkal. Ozýval se pouze zvuk jejích kroků na pískové pěšince. Šla pomalu se sklopenou hlavou, k radosti nebyl důvod.


Toto místo vzniklo po Válce. Byli tu pochováni ti, kteří neměli tu čest být pohřbeni na bradavických pozemcích. Nad hřbitovem se nesl šedivý závoj neštěstí, smutku a bolesti. A jediné, čím se údolí lišilo od války bylo to, že se tady nehraje na dobro a zlo, na dobré a špatné. Všichni tu leží vedle sebe, sobě rovni.

Cesta ubíhala rychle. K hrobu Dana a táty to už není daleko. Byla nesmírně ráda, že se jí podařilo zařídit, aby odpočívali vedle sebe. A třeba to jednou půjde a jejich ostatky se přesunou do rodinné hrobky v Londýně, doufala.

U hrobu někdo dřepěl. Několika rychlými kroky překonala vzdálenost a strnula. Krev v žilách jí začínala vřít.
"Charlie?" překvapeně vzhlédl a napřímil se.
"Co tady děláš, Malfoyi?" syčela jak rozzuřený had.
"Mám stejné právo tu být jako ty," odpověděl tiše.
"Jo? A to jako proč?" naštvaně špulila rty. "Byl jsi Danova rodina?! Co pro tebe znamenal?!"
"Byl mi víc než bratrem," řekl tiše.
"A co byl, sakra, pro mě?!" po tvářích jí stékaly slzy. Draco k ní udělal krok. "Nech mě!" vykřikla a couvala dozadu. "Dala jsem ti plno důvodů, abys na mě byl naštvaný. Tak odejdi," dodala s úzkostí v hlase.
"Charlie, no tak," přitáhl si ji do náruče.
"Pusť! No tak mě pusť!" bušila mu dlaněmi do prsou. Draco ji sevřel v objetí pevněji.
"Tohle by Dan nechtěl," šeptal Charlie do vlasů. "Nechtěl by, abys byla nešťastná."
"Co ty víš, co by chtěl?" popotáhla. Vztek odešel stejně rychle jako přišel. Držel ji v náručí jako hadrovou pannu.
"Určitě by nechtěl, abychom se my dva hádali. Tak mi řekneš, co jsem udělal špatně, že se zlobíš?"
Charlie se odtáhla a zamračila se. "Děláš si legraci? Tobě to vůbec nedošlo?"
"No… ne," přiznal zmateně. "Co mi mělo dojít?"
"Co ti mělo dojít?" opakovala po něm. "Všechno, promerlina! Všechno, co jsi mi za ta léta udělal! Jak jsi se ke mně choval! Ale vzpomeň si hlavně na to léto, co jsi u nás byl. Znovu se nad tím zamysli a teprve potom se můžeš začít divit." Z očí jí sršel vztek a hlasivky přeskakovaly. Bez jediného slova se otočila a utíkala k bráně.

Draco zalapal po dechu. Vše začalo dávat smysl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Měli by Draco s Charlie na konci skončit spolu?

Ano
Ne
Je mi to jedno

Komentáře

1 Milenne Milenne | Web | 19. března 2014 v 19:10 | Reagovat

Páni, jak jsi to mohla takhle ukončit??? xD
Je to luxusní a já se nemůžu dočkat další! :3 :D
Zatím si jdu, ale přečíst předchozí, ať vím "o co go"! :D

2 Kathie Jones Kathie Jones | Web | 19. března 2014 v 21:44 | Reagovat

Paráda :-) Už se těším na další, jako vždy  ;-)  Je to napínavý jak kšandy :-D

3 Odetta Odetta | E-mail | Web | 20. března 2014 v 7:58 | Reagovat

[1]: A co bych napsala do další kapitoly? :-D Tak doufám, že se bude líbit a získám další čtenářku :-)

[2]: Áno, teprve v další kapitole se dozvíme pointu příběhu ;-)  :-D Bohužel se moje zásoby ztenčily, mám rozepsanou jenom osmou kapitolu a potřebuju, abych si na ní dala extra záležet, abych vystihla všechno, co bude potřeba. Tak to zas bude trvat... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama