Duben 2014

Nápad

30. dubna 2014 v 18:15 | Odetta |  Originální tvorba
Nevím, kde se bere.
Často před ním bývá dlouhý nic. Opuštěná poušť. Jen písek a slunce.

A pak přijde. Najednou, bez varování. Nikdo to už nečekal.
Opatrně se vynoří a do tenkých pavučin spřádá nitky svých idejí.
Jako pramen vody nejprve nenápadně zpívá a jemné tóny se rozléhají kolem. Síla tónů graduje do úžasných rozměrů a společně s rozbouřenými vlnamy pokojem zní symfonie.

Vychutnávám si vrchol svého díla.

Matně vnímám, že zvuk tónů je čím dál slabší a nakonec definitivně utichá.
Nevadí. Zůstal tu po něm nápad.

Moje pondělí

21. dubna 2014 v 18:24 | Odetta |  Co život dal
Dospávám včerejší zábavu.
Taky o tom večeru přemýšlím a rozebírám to do podrobností.
Žeru jak hovado. Pak si to budu vyčítat. Užívám si volno. Kašlu na školu a na otvírání dveří tatínkům a desetiletým klukům, kteří obchází barák po baráku, aby kluk měl co nejvíc sladkostí a otec co nejvyšší hladinku. Pitomá pohanská tradice. Vlastě mi to je volný.
Mám všeho plný kecky, už nechci nic řešit. Absolutně nic.

Antoinetta - královna Francie

8. dubna 2014 v 19:58 | Odetta |  Co život dal
Příběh poslední královny Francie ožívá v romantickém muzikálovém dramatu scénáristy Jiřího Hubače, textaře Pavla Vrby a skladatele Jiřího Škorpíka. V revolučním roce 1789 se dalo do pohybu kolo dějin, které převrátilo osudy obyčejných lidí i osudy králů i královen...

Na tento muzikál měla jet se svojí švagrovou babička, ale kvůli nemoci v rodině jsem nakonec jela místo ní já. Souhlasila jsem pod podmínkou, že mi teta (taťova teta = babiččina švagrová) nebude dělat žádnou svačinu. Žádnej řízek.
"Schytala" jsem dva rohlíky, jablko, gumový medvídky a jakejsi čokoládovej zákusek.

Výlet za kulturou tedy obnášel shlédnutí třetí generální zkoušky muzikálu Antoinetta - královna Francie v divadle Hibernia.

Rybář

4. dubna 2014 v 19:59 | Odetta |  Co život dal
Po roce mi na FB napsal jeden kocour. Teda, kocourem ho můžu nazvat maximálně ironicky. Je hubehej jak špejlka (a že to vůbec není hezký) a šampón k tomu. A to solidní. Věřím, že kdyby měl sestru, tahal by se s ní o kondicionér. Haha, blbej fórek.